Zygzak

Mój pierwszy border collie. Moja wielka miłość!

DATA URODZENIA

18.09.2015

 

BREEDER

Ewa Wicherska

 

OWNER

Agnieszka Tomaszewska

UMASZCZENIE

czarno – białe

 

WZROST

53 cm

 

WAGA

23 kg

OJCIEC

Razda Plantaganet

MATKA

Rain Chocolate Ambra Professional

zdrowie

HD-A,
ED-0/0

TNS- NORMAL by parentage
NCL- NORMAL by parentage
CEA- NORMAL by parentage

charakter

Śmiało mogę powiedzieć, że mimo kilku niedociągnięć, to pod wieloma względami pies idealny. To mój pierwszy border collie, to moja wielka miłość. Właśnie od niego i dzięki niemu zaczęła się moja wielka fascynacja i przygoda z rasą border collie. To dzięki jego cierpliwości i wyrozumiałości wiele się nauczyłam. Z pełną odpowiedzialnością  mogę nawet powiedzieć, że dzięki niemu zaczął się nowy rozdział w moim życiu.

Zygzak jest psem bardzo przyjacielskim, cierpliwym,  łagodnym i sympatycznym. Gdziekolwiek się pojawia, od razu podbija serca młodszych i starszych, niezależnie od płci a nawet pierwotnego braku zamiłowania dla czworonogów. Właściwie nikt wobec niego nie pozostaje obojętny. Zygzak ma w sobie to coś, co wydobywa z ludzi najbardziej przyjazne i dobre cechy.

Odnajduje się w  każdej sytuacji nie sprawiając najmniejszego problemu- zostaje w nowych miejscach, akceptuje psy i inne zwierzęta. Szczególnie lubi kontakt z dziećmi, przy których potrafi być niezwykle delikatny i powściągliwy. W domu jest spokojnym psem, który najbardziej na świecie uwielbia drapanie i wylegiwanie się na kanapie. Zdecydowanie ożywia się podczas treningów z posłuszeństwa, tropienia czy nauki nowych sztuczek. Aby zadowolić swojego przewodnika  polecenia potrafi wykonywać z uporem maniaka nie tracąc przy tym motywacji nawet przy setnym powtórzeniu.

dogoterapia

Ze względu na predyspozycje, Zygzak uczestniczy w zajęciach dogoterapii oraz spotkaniach edukacyjnych z zakresu profilaktyki pogryzień. W 2021 roku zdał egzamin i uzyskał certyfikat psa do dogoterapii. Podczas spotkań z dziećmi jest uważny, skoncentrowany i daje z siebie wszystko. Natomiast przy okazji spotkań edukacyjnych „Bezpieczny kontakt z psem” bardzo ochoczo prezentuje niezliczoną liczbę sztuczek dzięki czemu jest już znany w całej okolicy.

 

 

Zygzak kilkakrotnie brał udział w wystawach psów z różnym efektem. Dlatego biorąc pod uwagę swoją wizję hodowli psów rasowych, (prowadzenia świadomej selekcji  i przemyślanych skojarzeń) dogłębnie analizując temat i uwzględniając  jednocześnie jego „niedoskonały” eksterier podjęłam decyzję, aby nie dopuszczać go do hodowli. Dlatego w 2019 roku, jako czterolatek, został wykastrowany.