spin dogtors

cele hodowlane

Zmierzamy do osiągnięcia psa zdrowego i typowego dla rasy w aspekcie fizycznym i psychicznym

eksterier

Spin Dogtors to hodowla borderów typu wystawowego. Do prowadzenia hodowli wybieramy psy zdrowe, jak najlepsze eksterierowo, o dobrych rodowodach i pochodzące z dobrych, przemyślanych miotów. Preferujemy bordera o średnio mocnej kości oraz wzroście i budowie wskazanymi we wzorcu. Najważniejszymi cechami, nad którymi chcemy się skupić hodując nasze psy to: prosty, mocny grzbiet oraz dobry ruch i piękna głowa o odpowiednich proporcjach. Skłaniamy się ku borderom czarno- białym ze średnio długą, ale dobrą jakościowo szatą.

zdrowie

Równie ważne jest zdrowie naszych psów, dlatego nasze psy są przebadane pod kątem chorób występujących w rasie. Psy użyte do hodowli mają testy genetyczne, prześwietlenia stawów potwierdzone wpisem do rodowodu przez uprawnionego lekarza weterynarii oraz badania kliniczne oczu potwierdzone certyfikatem. Czynnikami, które bierzemy pod uwagę w naszym programie hodowlanym są także inne aspekty zdrowia psów, które nie są objęte badaniami genetycznymi. Dbając o „dobrą” praktykę hodowlaną skupiamy się też na odpowiednim wieku, w którym psy dopuszczane są do hodowli i częstotliwością miotów bezpieczną dla ich długoterminowego dobrostanu.

charakter

Ponieważ nie mniej istotny, od wyglądu, jest charakter i temperament psów, dlatego selekcję i kojarzenie robimy także z uwzględnieniem cech psychicznych obojga rodziców. Obok predyspozycji genetycznych duży wpływ na zachowanie psów, rozwój stabilnej psychiki i  zdolności adaptacyjne do różnych warunków ma pierwszy etap ich życia, dlatego ogromną uwagę przykładamy do odpowiedniej, zaplanowej i sukcesywnej socjalizacji naszych szczeniąt. 

 Chcemy prowadzić ocenę jakości i wyników potomstwa naszych psów, dlatego zakładamy, że będziemy utrzymywać stały i regularny kontakt ze wszystkimi właścicielami naszych szczeniąt

Psy używane przez nas do hodowli spełniają wymagania hodowlane określone Regulaminem Hodowli Psów Rasowych Związku Kynologicznego w Polsce, który podlega pod Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI).