spin dogtors

o nas

Spin Dogtors nieustannie zmieniają nasze życie, nadają mu sens, dynamikę, pasję i charakter. Motywują do sięgania po najlepsze.

Spin dogtors

czyli kto?

Nazwa Spin Dogtors odzwierciedla naszą myśl hodowlaną i kierunki działania. Niesie ze sobą kilka znaczeń i została zaczerpnięta od terminu "spin doctor"- specjalisty dbającego o wizerunek, nadającego sprawie dynamizmu, kierującego sprawę na pożądany tor oraz wywołującego działania mające przynieść odpowiedni efekt.
Spin Dogtors, to hodowla nastawiona na budowanie pozytywnego wizerunku poprzez odpowiedni stosunek do psów, dbanie o ich dobrostan oraz włączaniu do hodowli psów wysokiej jakości, zdrowych, o bardzo dobrej budowie i dobrym charakterze.
Hodowla Spin Dogtors to także hodowla zorientowana na budowanie pozytywnych, szczerych i uczciwych relacji z opiekunami naszych szczeniąt.
Jesteśmy ukierunkowani na osiągnięcie zamierzonych celów hodowlanych, ciągły rozwój oraz zdobywanie nowych umiejętności poprzez udział w kursach, szkoleniach, seminariach, warsztatach i wykładach.
W naszym rozumieniu "spin dogtors" oznacza zakręcone/pędzące psy, które nieustannie zmieniają nasze życie, nadają mu nowy sens, dynamikę, pasję i charakter. Motywują do sięgania po to, co najlepsze.
Spin dogtorsi to wreszcie "osobiści terapeuci", którzy sprawiają, że nasze życie jest bardziej optymistyczne, radosne i po prostu… szczęśliwe.

Pierwszy border collie- Zygzak zamieszkał z nami w 2015 roku i jak to border zasadniczo i nieodwracalnie wpłynął na nasze życie. Z Zygzakiem braliśmy udział w wystawach psów, pokazach sztuczek. Po trzyletnim obcowaniu z Zygzakiem w mojej głowie zaczęła kiełkować myśl o realizacji wielkiego marzenia z dzieciństwa i wczesnej młodości- udziału w wystawach i hodowli psów rasowych. Aby urzeczywistnić marzenia o prowadzeniu hodowli podjęliśmy  decyzję o przeprowadzeniu się do Nadrzecza-  małej wioski położonej na malowniczym Roztoczu w południowo – wschodniej Polsce.

Wkrótce zaczęliśmy  poszukiwania suczki border collie. I tak oto, po wielu godzinach rozmyślań, analizach, niekończącym się przeglądaniu stron hodowli i skojarzeń i po kilku miesiącach oczekiwania w naszym domu pojawiła się ona – Prada. Potem wszystko po-toczyło się lawinowo. Były wystawy, zwycięstwa i tytuły. Pojawiły się szkolenia, wykłady i seminaria. Na początku 2021 roku zarejestrowaliśmy przydomek hodowlany Spin Dogtors.

Spin Dogtors to hodowla pod egidą FCI oraz Związku Kynologicznego w Polsce