spin dogtors

Szczenięta - informacje

Szczenięta Spin Dogtors poddawane są zaplanowanemu, stopniowemu i systematycznemu procesowi socjalizacji

Jest nam bardzo miło, że jesteś zainteresowany szczeniakiem od nas. Mam nadzieję, że to oznacza że bliska jest Ci nasza filozofia hodowlana a dobro psów, podobnie jak dla nas, jest dla Ciebie sprawą priorytetową. Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż chcielibyśmy Cię poznać osobiście i pozostać z Tobą w kontakcie przez długie lata.

Zainteresowani szczeniakiem mogą kontaktować się z nami telefonicznie, mailowo, fb.

Szczenięta, podobnie jak dorosłe psy, mieszkają razem z nami w domu. Ponieważ odpowiednie wychowanie szczeniąt ma ogromne znaczenie i wpływa na ich przyszłe życie, szczenięta Spin Dogtors poddawane są Wczesnej Stymulacji Neurologicznej  oraz zaplanowanej i systematycznej socjalizacji. Ma im to pomóc w lepszej adaptacji do różnych warunków oraz zapewnić stabilną psychikę.

Bio Sensor - Wczesna Stymulacja Neurologiczna

Pomiędzy 3 a 16 dniem życia poddajemy szczenięta stymulacji neurologicznej. Jest to czas, w którym następuje intensywny rozwój układu nerwowego a bodźce, z którymi zetkną się pieski mają duży wpływ i szczególne znaczenie dla ich dalszego rozwoju a co najważniejsze przynoszą trwałe skutki.

Szczenięta poddane programowi wczesnej stymulacji neurologicznej lepiej się rozwijają, są mniej podatne na infekcje, są bardziej odporne na długotrwały głód i zimno. W innych obszarach funkcjonowania stymulowane szczenięta łatwiej pokonują trudności, szybciej się uczą oraz znacznie lepiej radzą sobie ze stresem  w późniejszym  życiu.

Socjalizacja

Nasz program socjalizacji jest procesem planowym, stopniowym i intensywnym i co bardzo ważne uwzględniającym poszczególne etapy rozwoju szczeniąt i dostosowanym do indywidualnego rozwoju każdego z nich.

W ramach programu socjalizacji dokładnie planujemy wprowadzanie poszczególnych bodźców, o stopniu intensywnym lub umiarkowanym, na każdy tydzień życia szczenięcia.

Nasz plan socjalizacyjny zakłada zapoznanie szczeniąt z różnymi rzeczami, materiałami, nawierzchniami, kształtami. Poznają one różnego rodzaju zabawki (szeleszczące, grające) i różne miski. Jest to okres, w którym szczenięta poznają ludzi w różnym wieku i płci, różnie się poruszających. W odpowiednim czasie zapoznajemy także szczenięta z zabiegami pielęgnacyjnymi – czesaniem, przycinaniem pazurków, czyszczeniem uszu. Wprowadzamy także hałasy, zapachy, inne zwierzęta, duże obiekty i poruszające się obiekty.

Nasz plan socjalizacji zakłada także udostępnienie szczeniętom specjalnych przyrządów- huśtawek, kładek, równoważni, bujaków, dysków do balansu, jeżyków i woreczków sensorycznych –wpływających na rozwój równowagi i błędnika, kształtujących mięśnie wewnętrzne oraz rozwijających świadomość ciała i wyczucie przestrzeni. Poruszanie się po ruchomych i niestabilnych  powierzchniach wpływa na rozwój układu nerwowego, zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby lokomocyjnej  a przede wszystkim buduje pewność siebie. Pracę na tych przyrządachkontynuujemy w ogródku, gdzie szczenięta mają także możliwość zapoznania się także z tunelami (mini toragility).

We właściwym czasie podejmujemy indywidualną pracę z każdym szczenięciem i uczymy go przebywania w oddaleniu od reszty stada. W ten sposób szczenię kształtuje poczucie pewności siebie i uczy się samodzielnie podejmować decyzje.

Na tym etapie zapoznajemy także szczenięta z autem.

Jednym z punktów socjalizacji jest zapoznanie szczeniąt z przestrzenią, ruchem i hałasami miasta. Podczas wypraw do miasta szczenięta mają okazję zobaczyć m.in. park, galerię handlową, parking podziemny, fontannę. Czas trwania wycieczek do miasta planujemy z uwzględnieniem fizjologii stresu. Pierwszy pobyt w mieście odbywa się w odpowiednio dobranych parach a później indywidualne z każdym szczenięciem.

Ponieważ skuteczności socjalizacji zależy także od jej systematyczności, duży nacisk kładziemy na to, aby działania w jej ramach były powtarzane.

Warunkowanie gwizdka - nauka skutecznego przywołania

Od ok. 4 tygodnia pracujemy z naszymi szczeniętami nad warunkowaniem gwizdka, co w przyszłości ma skutkować przychodzeniem psa na każde zawołanie, szczególnie w „sytuacjach awaryjnych”- gdy niespodziewanie pojawi się kot, inne psy bądź nagle wyjedzie auto. Dzięki pracy z bardzo młodymi psami nad „wdrukowaniem” gwizdka, reakcja psa na jego dźwięk będzie automatyczna. 

Każdy nowy opiekun szczenięcia Spin Dogtors otrzymuje w wyprawce identyczny gwizdek, aby mógł utrwalać przywołanie w nowym domu.

Nowy dom

Szczenięta Spin Dogtors wydawane są z hodowli po ukończeniu przez nie 8 tygodnia życia. Ponieważ okres socjalizacji zamyka się około 12 tygodnia życia, ważne jest dla nas, aby szczenię miało możliwość  dalszej socjalizacji w nowym domu.

Ważne jest dla nas to, aby szczenięta z naszej hodowli trafiły do odpowiednich przewodników, u których będą miały optymalne środowisko do rozwoju, szczęśliwe życie i największe szanse na sukces. Dlatego staramy się dopasować szczenięta do nowych właścicieli uwzględniając ich temperament, zachowanie i wygląd.

testy volharda

Aby zrobić to jak najbardziej obiektywnie i profesjonalnie  szczenięta będą poddane testom osobowościowym Volharda, które oceniają: temperament i potencjał posłuszeństwa, chęć współpracy z człowiekiem, typ odruchów obronnych, tendencję do dominacji oraz wrażliwość na bodźce wzrokowe, dźwiękowe i dotyk.

Dobierając szczenięta do nowych opiekunów, oczywiście weźmiemy pod uwagę preferencje nowych właścicieli co do ich charakteru, ale zaznaczamy, że nie ma możliwości wyboru u nas szczenięcia tylko po kolorze czy wyglądzie.

Pracujemy ze szczeniętami nad warunkowaniem gwizdka w celu nauki skutecznego przywołania

Nowy opiekun szczenięcia Spin Dogtors otrzyma od nas:

umowę przekazania szczenięcia

metrykę ZKwP (FCI), która jest potwierdzeniem pochodzenia psa

książeczkę zdrowia z informacją o aktualnych szczepieniach i odrobaczeniach

nr mikroczipa psa

wyprawkę

UWAGA!!!

Dla opiekunów naszych szczeniąt z najbliższego miotu mamy niespodziankę!!!

 Współpracujemy z jedną z najlepszych szkół w Polsce – Wojtków Szkolenia.

Dzięki tej współpracy każdy opiekun szczenięcia z drugiego miotu Spin Dogtors otrzyma do wyprawki:

– darmowy webinar o socjalizacji szczeniaków 
– voucher z 10% zniżką na szkolenie w Wojtków Szkolenia
( do wyboru: szkolenia dla maluchów, starszaków, domowe psiedszkole online i sporo webinarów)

KUPNO SZCZENIĘCIA SPIN DOGTORS

Wszystkie szczenięta wydawane są z naszej hodowli wraz z umową.
  Szczenięta Spin Dogtors sprzedawane są z „zakazem hodowlanym”, chyba że w drodze wyjątku zaznaczono w umowie inaczej. Ograniczone prawa hodowlane, czyli „zakaz hodowlany” zapisany w umowie oznaczają, że kupujący nie ma prawa do używania psa do hodowli, czyli rozmnażania go oraz prezentowania go na wystawach psów rasowych.
Taki pies oczywiście jest w pełni rasowy, posiada wszystkie dokumenty ZKwP i jest zarejestrowany, co daje możliwość rywalizowania wraz z nim w psich sportach: agility, tańcu z psem, flyball, tropieniu, pasterstwie, obedience, itd.
Szczenięta z zakazem hodowlanym są wychowywane z taką samą troską, socjalizowane i mają takie same udokumentowane rodowodem pochodzenie.